Zaloguj
Galeria Korona Kielce

Galeria Korona - Kielce

Obiekty handlowe, sieci, INNE

Wielkość: 1-100
Produkt: Master key »

Za Wikipedią:
Historia:
Budowa galerii, 8 lutego 2012. Początkowo galeria handlowa znajdująca się w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej miała nosić nazwę Galeria IX Wieków. W 2009 roku zmieniono ją na Galeria Korona Kielce (nową nazwę zatwierdził prezydent Kielc Wojciech Lubawski). W czerwcu 2010 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała niezbędną opinię do uzyskania decyzji środowiskowej, natomiast w lipcu inwestor, spółka Church Land Development, otrzymał pozwolenie na budowę.
Prace rozpoczęły się w lipcu 2010 roku – na początku została przebudowana instalacja wodociągowa, która biegła przez teren budowy. 23 września w obecności przedstawicieli miasta, powiatu i województwa świętokrzyskiego został wmurowany kamień węgielny[6]. Do stycznia 2011 z placu budowy wywieziono 65 tys. m³ ziemi oraz zbudowano ponad 800 metrów bieżących ścianek szczelinowych, które mają 80 centymetrów grubości i sięgają 19 metrów w głąb ziemi. Latem 2011 roku, ze względu na dobudowanie dodatkowej kondygnacji podziemnej niezgodnie z pozwoleniem na budowę[8], prace budowlane zostały chwilowo wstrzymane. Jednocześnie spółka Church Land Development stała się inwestorem przebudowy ulic znajdujących się w pobliżu Galerii, m.in. al. Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz skrzyżowania Polnej i Radiowej.

Pomimo utrudnień prace budowlane prowadzone były zgodnie z harmonogramem. Pod koniec 2011 roku stan surowy obiektu został zamknięty, zaś w Galerii zaczęli urządzać wnętrza pierwsi najemcy. Pod koniec stycznia 2012 roku obiekt został skomercjalizowany w 90%. W kwietniu odbyły się próby oświetlenia zewnętrznego. W pracach wykończeniowych uczestniczy prawie 2 tys. osób.


« wróć