Zaloguj

Wyszukaj w strefie wiedzy

System klucza Master Key schemat Japoński

Opublikowano: 2018-02-23 19:02:42
Kategoria: Systemy Master Key

System klucza generalnego według schematów Japońskich.

Coraz częściej kapitał który inwestuje w Polsce ma żródło w krajach należących do wschodnich części naszego globu. Japonia, Chiny, Korea są krajami które za następny etap swojego rozwoju uważają rozwój swojego przemysłu w Europie.

Powstają fabryki, montownie, biura projektowe na terenach Polski . Są to całe zakłady produkcyjne japońskich i koreańskich firm produkcyjnych. W procedurach i planach tych zakładów bardzo często już w fazie projektu, uwzględnia się systemy pozwalające na sprawną obsługę i ewakuację w warunkach zagrożenia. System klucza generalnego jest standardem w projektach.

zakłady w kobierzycach

Jest to najczęściej prosty system jednego klucza

Jego charakterystyka:

  • wymóg stosowania zastrzeżonych i opatentowanych profili kluczy- niemożliwość dorobienia kluczy w zakładach ślusarskich,
  • każde pomieszczenie objęte systemem posiada indywidualny klucz do wszystkich zamknięć montowanych w drzwiach (jeśli pomieszczenie posiada dwa zamki to klucz indywidualny otwiera oba zamki).
  • Do wszystkich zamknięć objętych systemem jest klucz generalny. On to otwiera każde zamknięcie które zostało objęte systemem Master key.

Schemat takiego systemu przedstawia poniższy rysunek.

Schemat master Key Japoński

Widać wyrażnie na przedstawionym schemacie klucze indywidualne każdego pomieszczenia i klucz główny wszystkich zamnięć.Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)