Zaloguj

Wyszukaj w strefie wiedzy

Master Key w obiektach handlowych, galeriach, multikinach.

Opublikowano: 2018-04-20 21:47:01
Kategoria: Systemy Master Key

Układ kluczy grupowych w obiektach handlowych.

W dzisiejszych czasach obiekty handlowe wielkości od 5 000 do 50 000 tysięcy metrów kwadratowych i więcej to standard. W takich miejscach jest bardzo wiele pomieszczeń, m.in. zaplecze techniczne, administracja obiektu, drogi ewakuacyjne, itd. Zapanowanie w takich obiektach nad kluczami i autoryzacją dostępu dla firm i techników stanowi przy tradycyjnej metodzie nie lada wyzwanie.

Galeria korona kielce 

Do tych obiektów skierowany jest system Master Key. Poprzez przemyślane zaplanowanie dostępu osób do pomieszczeń, w zależności od funkcji, można zdecydowanie ograniczyć ilość ilość kluczy i usprawnić administrowanie obiektem.

 sCHEMAT mASTER kEY

Przykłady kluczy stosowanych w obiektach:

 

 • Klucz generalny (awaryjny) - otwiera wszystkie zamknięcia w obrębie obiektu. Zastosowanie: management najwyższego szczebla, ochrona obiektu, bardzo często przechowywany w miejscu, które wymaga raportowania o jego uzyciu (depozytory klucza, koperty bezpieczne z plombami, itp.)
 • Klucz grupowy (działowy) - może np. otwierać wszystkie wkładki, kłódki, zamknięcia szafek itp w obrębie działu handlowego lub administracji. Zastosowanie: szef działu (kierownik zmiany lub osoby upoważnione).
 • Klucz indywidualny (pracownika) - możę np. otwierać indywidualne wejście do pokoju, zamknięcie szafek indywidualnego biurka, szafkę pracowniczą itp
 • klucz grupowy związany z działem przyjęcia towaru (kraty, doki, prasokontenery, bramę zewnętrzną do wjazdu tirów;
 • Klucz techniczny - otwiera wszystkie zamknięcia w obrębie obiektu związane z eksploatacją urządzeń energetycznych, wodno - kanalizacyjnych, systemu wentylacyjnego etc. dla pracownika technicznego.
 • Klucz ochrony - otwierający pomieszczenia związane z monitoringiem sklepów, wydzielonych pomieszczeń ochrony, otwierania zabezpieczeń drzwi panicznych, kłódek zabezpieczających obiekt itp.

  Rozwiązaniem często spotykanym w obiektach handlowych jest także zgrupowanie w obrębie jednej kategorii klucza grupowego wszystkich zamknięć drzwi zewnętrznych, tak od hali sprzedaży, jak również od zaplecza magazynowego, dzięki czemu sprawniejsza jest praca ochrony obiektu i istnieje błyskawiczna możliwość uruchomienia dróg ewakuacyjnych lub dotarcia do poszczególnych miejsc w obiekcie, w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia.

  Każdy system jest projektowany indywidualnie do potrzeb danego użytkownika i jest w stanie uwzględniać wszystkie jego uwarunkowania i potrzeby, warto więc zaprosić nas do rozmowy na etapie projektowania nowej galerii sklepu by wykorzystać potenciał tkwiący w kluczu kodowanym.

Podstawowe zalety systemu klucza Master Key w obiekcie handlowym:

 •         uporządkowanie systemu zamknięć i ujednolicenie ich w obrębie obiektu,
 •         zwiększona ochrona obiektu dzięki możliwości stosowania zastrzeżonych profili kluczy (brak możliwości niekontrolowanego dorabienia kluczy przez pracowników ),
 •         podniesienie bezpieczeństwa obiektu poprzez skrócenie czasu dotarcia do każdego pomieszczenia w sytuacji awaryjnej (zagrożenie bombowe, ewakuacja osób na skutki losowe),
 •         zmniejszenie ilości kluczy prowadzi do lepszej kontroli nad nimi,
 •         podniesienie bezpieczeństwa całego obiektu poprzez odpowiednio moderowany dostęp do pomieszczeń (każdy pracownik wchodzi tylko tam, gdzie został mu wyznaczony dostęp),
 •         uproszczenie pracy m.in. menadżerów i obsługi technicznej (zwiększenie funkcjonalności obiektu),

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)