Zaloguj

Wyszukaj w strefie wiedzy

Master Key na kłódkach

Opublikowano: 2018-02-23 18:03:40
Kategoria: Systemy Master Key , Zabezpieczenie techniczne obiektów

Master Key na kłódkach.

 kłódka wisząca na bramie

Zakłady produkcyjne, mocno rozbudowane firmy z magazynami, administracje budynków, tereny byłych poligonów, infrastruktura telekomunikacyjne. Wszędzie tam gdzie istnieje możliwość zabezpieczenia obiektu poprzez kłódkę, sztabę, zamknięcie łańcuchem. Często w tego typu infrastrukturze firmy stosują najtańsze z możliwych kłodek które są traktowane jako zamknięcie czasowe. W momencie zgubienia kluczy, zabezpieczenia te są cięte i niszczone by dostać sie do pomieszczeń, terenów. Funkcionują pęki kluczy które są dorabiane w każdym punkcie ślusarskim bez jakiejkolwiek formy kontroli. Dochodzi do niewyjaśnionych kradzieży, nie posiadających żadnych śladów zniknięć towarów, bytności ludzi. Mogą również korzystać z kłódek ujednoliconych wspólnym kluczem. W takim rozwiązaniu jest jeden klucz którym pracownicy potrafią otworzyć każdą kłódkę ujednoliconą.  Nie mniej pozostaje problem nie zastrzeżonych profili które mogą być dorabiane w każdym punkcie ślusarskim. I o tym piszemy poniżej.
Jest na to bardzo prosty i tani w dłuższej perspektywie sposób:
Należy stosować zabezpieczenia z zastrzeżonymi profilami kluczy. Jest to rozwiązanie które umożliwia pełną kontrolę nad dostępem do dostępów w firmie. Nie ma możliwości dorobienia oryginalnego klucza poza dystrybutorem systemu Master Key i fabryką macierzystą. Przy tym rozwiązaniu tylko upoważniona osoba w firmie ma prawo zamówić dodatkowe klucze. Podczas zamówienia musi dodatkowo przedstawić kartę systemu klucza. Ten warunek identyfikuje dodatkowo możliwość rozporządzaniem dostępów w systemie. Osoba nie posiadająca takiej karty nie zostanie obsłużona w zakresie systemu MK.
 kłódka granit 
 
Systemy zamknięć kłódkowych oparte na zastrzeżonych profilach i hierarchiach dostępu zgodnych z wymyślonymi przez inwestora zaczynają się już od kwoty 23,00 zł netto. Są to kłódki które z powodzeniem można stosować w układzie np 200 kłódek z kluczami indywidualnymi otwierającymi jedno zamknięcie + klucz master otwierającą każdą kłódkę w tym układzie. Rozwiązanie najczęściej wybierane do małych skrzynek elektrycznych, szafek ubraniowych, infrastruktury zabezpieczenia zakładu. Wraz z wzrostem ceny zmieniają się również wielkości oferowanych zamknięć.
Można łączyć z sobą różnego rodzaju zamknięcia na profilach zastrzeżonych - kłódki róznej wielkości, wkładki drzwiowe, półwkładki, zamknięcia nawierzchniowe.

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)