Zaloguj

Wyszukaj w strefie wiedzy

Klucz Master w fabrykach produkcyjnych i strefach fabryk.

Opublikowano: 2017-12-18 17:14:51
Kategoria: Systemy Master Key

Klucz Master w fabrykach produkcyjnych

 Dzisiejsze fabryki to często połączenie wielu działów, które od fazy innowacyjnego pomysłu, poprzez projektowanie procesu, produkcję urządzeń pomocniczych, samą produkcję wyrobu, montaż komponentów zamówionych u kooperantów,  składowanie w magazynach składu i logistykę związaną z realizacją zleceń do rąk lub sklepu odbiorcy. Często pracownicy poszczególnych działów nie mogą mieć dostępu do innych projektów, budynków, infrastruktury fabryki.

Pracownicy działu konstrukcyjnego, działy personalne, działy ruchu technicznego, działy logistyki, dyrekcja zakładu - każdemu z tych organów dajmy po kilkanaście kluczy do dostępu do zaplecza które potrzebują do pracy. Zastosowanie wkładek tradycyjnej budowy powoduje że obsługa, poruszanie się po budynku jest bardzo utrudnione. Będą to setki kluczy, których użycie ciężko będzie monitorować i rozliczać. Czy jest na to jakiś sposób poza bardzo rozbudowaną kontrolą elektroniczną?

By odpowiedzieć na to pytanie należało by zadać sobie kilka pytań?

Kto może mieć dostęp do poszczególnych elementów?

Jak monitorować ich użycie?

Ile jest miejsc w zakładzie mających istotny wpływ na jego funkcionowanie?

Jak można zabezpieczyć takie miejsca przed nieautoryzowanym użyciem?

My podpowiadamy.

Najwłaściwszym rozwiązaniem jest zastosowanie znanego w krajach zachodnich od ponad 50 lat układu wkładek skonfigurowanego pod klucze grupowe i centralne.

  Fabryczna linia produkcyjna

System kluczy grupowych pozwalających na szybki dostęp do wszystkich istotnych zaworów pulpitów, pomieszczeń koniecznych do utrzymania wysokiej wydajności zakładu stanowi często podstawę Działu Utrzymania Ruchu.

Dzięki różnym rodzajom zabezpieczeń -wkładki, półwkładki, kłódki, camlocki, zamki meblowe, kłódki, skoble) jednym kluczem można szybko zamykać i otwierać wszystkie zamknięcia, do których pracownicy tego działu powinni mieć dostęp.

Nie jest problemem natychmiastowe wstrzymanie produkcji w ekstremalnych sytuacjach. Odpowiedni klucz otworzy wszystkie zamknięcia przewidziane w projekcie. Pozwala to na szybkie przejście budynku z odpowiednimi służbami np. strażą pożarną w celu sprawdzenia, czy istnieje prawdziwe zagrożenie, czy był to fałszywy alarm. Dzięki temu można szybko wznowić produkcję i ograniczyć straty związane z przerwą w produkcji, sprzedaży.

 

 

plan klucza zakłady przemysłowe

klucze abloyzamki przemysłowezamkniecia szaf

90 % sukcesu i zadowolenia z zastosowanego systemu klucza Master Key jest prawidłowe zaprojektowanie hierarchii dostępu do pomieszczeń. Jest kilka cech, których nie powinno się przekraczać w projektowaniu systemów klucza np.

- poszczególne grupy kluczy nie powinny się krzyżować w dostępie,

- grup nie powinno być zbyt wiele,

Nasza firma zajmuje się projektowaniem, budowaniem i montowaniem systemów klucza od ponad 15 lat i służymy pomocą oraz własnym doświadczeniem w prawidłowym stworzeniu hierarchii dostępu. Ma to duże znaczenie w przypadku chęcie rozbudowy systemu klucza w późniejszym czasie.

 

Podobny towar:

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)