Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Zaloguj z Facebook
Systemy Master Key
(14)
Dział bloga poświęcony Systemowi kluczy generalnych Master Key.
Będziemy tutaj publikować podstawowe informację i [...]
Systemy deponowania kluczy
(4)
Systemy do przechowywania i deponowania kluczy. W zależności od wyznaczonego dostępu depozytor wydaje osobom kluc [...]
Wkładki i okucia elektroniczne
(6)
Dział poświęcony mechatronicznym dostępom do biur, pokoi, apartamentów z wynajmem krótkotrwałym.W tym dziale postar [...]
Zabezpieczenie techniczne obiektów
(13)
Dział poświęcony normom i technice mechanicznego zabezpieczania obiektów przed włamaniom.
Opublikowano:
2017-11-28 20:54:18
Kategoria:
Systemy Master Key
Na obrazku przedstawiono przykładowy system, który sprawdzi się w firmie. Jest w nim jeden klucz centralny GMK (otwierający wszystkie drzwi/pomieszczenia w systemie), zaznaczony znakami X we wszystkich wierszach.
Następnie struktura dostępu składa się z:
- kluczy grupowych, dla pozostałych pracowników, który otwiera drzwi, zależne od funkcji którą pełni w zakładzie pracy. Może więc być klucz działu księgowości, klucz kierownika magazynów. Klucze te otwierają wszystkie zamknięcia podległych pracowników.
- klucze gospodarcze, które otwierają jedynie bardzo małą, określoną liczbie zamknięć. Są to klucze otwierające tylko te pomieszczenia za które osoby są odpowiedzialne (konserwator budynku otwiera toalety, garaże, pomieszczenia techniczne, kotłownie)
- klucze indywidualne do poszczególnych pomieszczeń (serwerownia, pomieszczenia socialne, toalety)
Powyższy schemat to jedynie przykład, pokazujący jak liczne są możliwości systemu i bogaty wachlarz rozwiązań. System zdecydowanie ułatwia administrowanie dostępem we własnym domu – i jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb klienta.
By móc łatwiej konstruować system klucza MK, który będzie odpowiadał Państwa oczekiwaniom, prezentujemy schemat postępowania, z którego korzystamy.
Etap pierwszy
Określenie wszystkich pomieszczeń, które będą wchodzić w skład systemu oraz podanie rodzaju zamknięcia jakie powinno być w danych drzwiach zastosowane. Należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować obiekt i wypisać wszystkie te pomieszczenia, które mają być objęte systemem klucza centralnego. Wypisanie wielkości i ilości wkładek. Zaznaczyć wkładki z gałką dodając literkę G od strony z której się ona znajduje Przykład: 35/40G lub przeciwieństwo jej G35/40
Etap drugi
Określenie użytkowników systemu. Wypisanie wszystkich osób czy też instytucji, które będą korzystać z systemu. Przemyślenie wykonania kluczy okazjonalnych – nieużywanych na co dzień – które jednak są wygodnym rozwiązaniem gdy w przyszłości zajdzie potrzeba ich udostępnienia, przykładowo wspomnianej już ekipie technicznej.
Etap trzeci
Przypisanie dostępów do użytkowników. Ostatni, najważniejszy etap, w którym określa się dostęp już zaprojektowanym kluczom. Jst on najważniejszy i przypomina zabawę w kółko i krzyżyk. Pamiętajmy że nie zaznaczenie X dostępu skutkuje póżniejszą koniecznością wymienienia wkładki jeśli jest on konieczny.