Zaloguj

Wyszukaj w strefie wiedzy

Depozytory kluczy Creone - Oprogramowanie do zarządzania dostępami KeyWin.

Opublikowano: 2017-11-28 21:21:07
Kategoria: Systemy deponowania kluczy

Depozytory kluczy Creone - Oprogramowanie do zarządzania dostępami KeyWin.

 

W związku z dużą ilością pojawiających się pytań dotyczących depozytorów kluczy, konfiguracji przy pomocy oprogramowania  na komputery PC i raportowania zdarzeń występujących w podłączonych do oprogramowania depozytorów kluczy. Przedstawione w tym opracowaniu możliwości obejmują oprogramowanie w wersji KeyWin 2.2.

 

Materiały wykazane w tej instrukcji zostaną zamieszczone poglądowo i mogą być inne niż w konkretnej konfiguracji klientów. Należy pamiętać że każdy system deponujący klucze jest oferowany pod potrzeby konkretnego klienta. Często występują różnice w ilościach osób posiadających dostęp do poszczególnych pomieszczeń, innych grup, posiadanych ilości drzwi w inwestycji, posiadanego systemu Master Key. W pokazywanym artykule zostaną zamieszczone podstawy oprogramowania i omówione możliwości poszczególnych masek.

Ma to na celu wykazaniu przez osoby zainteresowane instalacją depozytora jakie mają możliwości konfiguracji i prowadzenia gospodarki kluczami na własnym obiekcie.

Instrukcja ta nie pokazuje elementów konfiguracji początkowych, wprowadzaniu nowych depozytorów i nowych kluczy. Jest to zadanie które jest robione na etapie instalacji i konfiguracji depozytora na obiekcie przez ekipę dostawcy.

Po uruchomieniu oprogramowania i wprowadzeniu hasła administratora pokazuje nam się widok przedstawiony w rysunku 1.

Oprogramowanie KeyWin

rysunek 1. -Administracja

 

Widać na nim trzy zakładki z opcjami podstawowymi depozytora kluczy.

Zakładka Administracja

Wyszczegulnione w tym miejscu mamy opcje związane tworzeniem, modyfikacjami, dodatkowymi ograniczeniami:

  1. Użytkowników - możemy tutaj utworzyć dane osób które będą posiadały dostęp do pomieszczeń, zamknięć których klucze są zdeponowane w urządzeniu.
  2. Grup - jest to element przyśpieszający póżniejszą konfigurację uprawnień. Tak jak w systemach komputerowych uprawnienia grupy można połączyć z konkretnym użytkownikiem. Nie ma nużącego przypisywania np w biurowcu uprawnien do kluczy w momencie prowadzania nowej osoby. Jednym kliknięciem jesteśmy w stanie nadać technikowi uprawnienia do 100 pomieszczeń.
  3. Kluczy - nadajemy nazwy pomieszczeń, przenosimy klucze między depozytorami, nadajemy stałe lokalizacje wydawania kluczy i ich rozliczania.

Zakładka Log zdarzeń

Rysunek 2 przedstawia nam elementy związane z operacjami wykonanymi w depozytorze.

raporty KeyWin

Rysunek 2. - Log zdarzeń.

 

Widać na nim każdą operację, czas, i loginy osób pobierających klucze, otwierający drzwiczki urządzenia, zdających klucze, operacje wykonywane jako administratorzy. Istnieje możliwość eksportowania tych raportów do formatu csv i pdf w celu ich archiwizacji

Zakładka Ustawień

Rysunek 3. - Ustawienia.

Znajdują się tam szczegółowe dane dotyczące:

  • Depozytory - zarządzania depozytorami będącymi na obiekcie (obsługa ponad 100 sztuk depozytorów podpiętych pod sieć LAN).
  • Administratorzy - zarządzanie osobami posiadającymi dostęp do oprogramowania zarządzania systemami deponującymi kluczy i skrytek.
  • Backup i przywracanie - operacje archiwizacji ustawień osób, grup, kluczy.
  • Zaawansowane Ustawienia - dotyczące stosowanych haseł, znaków w hasłach, długości haseł, inne znane instalatorom.
  • Informacje o produkcie - ważne dla instalatorów.

W następnym materiale postaram się Państwu przedstawić podstawowe opcje związane zarządzaniem kluczami i użytkownikami.

 

Osoby pragnące uzyskać więcej informacji na temat Depozytorów prosimy o składanie zapytań na nasz adres poczty e-mail.

biuro@systemyklucza.pl 

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)