Klucz kodowany w infrastrukturze dostawców Internetu i sieci kablowych

Zabezpieczenie skrzynek, drzwi, elementów wyłazów i szachtów technicznych z infrastrukturą zainstalowanego tam sprzętu IT, należy do istotnych kwestii dla każdego poważnego przedsiębiorstwa.

skrzynka telewizji kablowej

Dostęp do sprzętu musi być pod ścisłą ochroną. Tylko pracownicy upoważnieni mogą manipulować w dostępie do okablowania i sprzętu firmy. Niestety często część osób będących w posiadaniu kluczy nie są w pełni rzetelni w stosunku do swojego pracodawcy. Infrastruktura zabezpieczona tradycyjnymi kluczami nie jest chroniona w właściwy sposób. Klucze do zabezpieczeń standardowych można powielić w punktach ślusarskich. Firma zabezpieczająca swój dobytek traci kontrolę nad informacją „kto może otworzyć to zamknięcie”. Stosowanie zamknięć na profilach autoryzowanych tylko nieznacznie utrudni dostęp do surówek kluczy. Zakłady posiadające licencje na dane surowce mogą ulec perswazji klienta który nie posiada karty autoryzacyjnej. Klucze trafiają do rąk osób nie posiadających upoważnienia.

Jak temu zapobiec?

Najlepszą z możliwości jest zapobieganie takiej możliwości przez wiązanie się z firmą która jako jedna z nielicznych ma możliwość pracy na opatentowanych profilach kluczy. Surówki takich kluczy nie mają prawa trafić na rynek usług dorabiania kluczy. Są pod ścisłą reglamentacją producenta . Profile kluczy są zastrzeżone na określony czas. Zakład ślusarski posiadający „różne” techniki kopiowania kluczy łamiąc patent - naraża się na odzew fabryki. Inwestor będący w posiadaniu systemu Master Key na opatentowanych profilach ma prawo wytoczyć proces osobie i firmie łamiącej prawo. Może domagać się zwrotu wszystkich kosztów związanych z wymianą systemu na nowy i kosztów odszkodowania za łamanie prawa.

Zastrzeżone profile kluczy Master Key Abloy

Co to daje inwestorowi?

Inwestor przekazując klucze pracownikom ma pewność właściwej ochrony infrastruktury firmy dla osób nieupoważnionych. W momencie odbioru kluczy od zwalnianej osoby uzyskuje pewność braku dostępu do zasobów firmy.

Jakie są możliwe zamkniecia występujące w systemie klucza generalnego?

W zależności od producenta systemu występują różne rodzaje zabezpieczeń. Do najbardziej typowych należą:

Wkładki dwustronne, wkładki jednostronne, kłódki, zamknięcia szafkowe i gablot, zamknięcia techniczne i inne...

Prosimy o przesłanie zdjęć występujących u Państwa zabezpieczeń. Odpowiemy na jakich platformach jest możliwe zrobienie systemu klucza generalnego.

Jakie są ceny zabezpieczeń będących w systemie klucza?

Koszty zabezpieczeń niestety trzeba wyceniać indywidualnie. W systemie mogą pracować zamknięcia oparte na kłódkach, wkładkach drzwiowych, wkładkach zamków nawierzchniowych Rim, zamknięciach technicznych. Cena jest ściśle uzależniona od wielkości, asortymentu.

Dla przykładu zamknięcia firmy LOB typu kłódki skonstruowane w systemie klucza generalnego mogą zaczynać się od kwoty już 23,00 zł (kłódka UK350), wkładki wielkości 30/30 mm od kwoty 69,00 zł.

Do kosztów należy doliczyć koszt kluczy 14,00 zł. Podane ceny są wartościami netto.

WYSZCZEGÓLNIENIE MOŻLIWOŚCI ZAMKNIĘĆ W SYSTEMIE MASTER KEY Lob Comfort 
 Camlock LOB UZKT2  (cylinder szafkowy)  
Wkładka LOB Comfort z gałką od strony wewnętrznej
Półwkładka LOB COMFORT (przestawiany zabierak)
Cylinder meblowy LOB UZKT3
Kłódka pałąkowa LOB UK350 / UK351
Kłódka pałąkowa LOB UKMM5 / UKMM51
Kłódka pałąkowa LOB UKW01
Kłódka pałąkowa LOB UKW02
Kłódka trzpieniowa LOB KT05
Kłódka atywłamaniowa LOB GRANIT