Masterkey system w domach studenckich i akademikach.

 

Do najczęstszych problemów kadry zarządzającej uczelnianych akademików należą nagminne korzystanie z infrastruktury obiektów osób które nie mają praw dostępu do pomieszczeń i budynków. Dzieje się to dlatego że osoby posiadające dostęp do kluczy udostępniają je swoim kolegom. Klucze zaś które są dostępne w standardowych wkładkach budowlanych są dostępne w każdym nawet najmniejszym punkcie dorabiania kluczy. Nie ma kontroli więc nad procesem dorabiania i udostępniania kluczy. Wyjściem z sytuacji jest zastąpienie wkładek do wynajmowanych pokojów systemem z wkładkami na profilach kluczy z patentem. Zastrzeżenie profilu klucza w biurze patentowym powoduje że producent wkładek decyduje jakimi kanałami rozprowadza zastrzeżone profile kluczy. Często producenci wykorzystują opatentowane profile kluczy do budowy systemów kluczy.

. Klucz Winkhaus RPE Klucz Abloy Protec 2 Klucz EVVA ICS

Takie systemy są rozprowadzane tylko przez wybrane jednostki zajmujące się ich projektowaniem i budową. Każdy sprzedany klucz przez producenta jest ściśle rozliczany by nie trafił na rynek ślusarzy kluczowych.

Co skłania zarządców hoteli dla studentów do stosowania Klucza MK

  • Nie ma surówek kluczy na rynku punktów dorabiania kluczy. Tylko serwis wykonujący system i fabryka producenta ma do nich dostęp. Patent zawsze ma wskazanie zakresu dat na jaki okres obowiązuje,
  • Pojedyncze klucze do pokojów otwierają dodatkowe pomieszczenia łazienek, pralni, kuchni oraz główne wyjścia do akademika (oszczędności w ilościach potrzebnych kluczy)
  • Wykonanie grupowego dostępu do pomieszczeń akademika – osoba zarządzająca może w sytuacji awaryjnej wykorzystać klucz główny otwierający każde zamknięcie w budynku,
  • Wykonanie dostępu do infrastruktury na poszczególnych piętrach – obsługujące wszystkie pomieszczenia na danym piętrze
  • Szybkość pracy techników którzy jednym kluczem mają dostęp do wszystkich pomieszczeń technicznych budynku,
  • Możliwość wdrożenia systemu elektronicznego deponowania kluczy przez studentów i obsługę. Szybka weryfikacja osób będących na obiekcie.

Budynek akademika Jubilatka we Wrocławiu

  

 

Inne propozycje projektów systemów kluczy generalnych Master Key

Dla administracjiDla fabrykDla galerii
Master Key dla administracjiGaleria Handlowa
Dla domkówDla hoteliDla kościołów
Hotel Sofitelsystem masterkey w kościołach
Dla akademików

Dla służb miejskich.

Master Key z kluczem głównym.
MPWiK Lubin