Wyszukaj w strefie wiedzy

Systemy deponowania firmy Protector - możliwe moduły przechowywania kluczy.

Opublikowano: 2018-10-16 12:52:09
Kategoria: Systemy deponowania kluczy

Przekrój wyboru depozytorów Protector

Artykuł ma na celu zaprezentowania inwestorom możliwych konfiguracji systemów do przechowania kluczy i dokumentów. 
 • Wykażę różnice pomiędzy systemem depozytowym: BASIC, PANEL, VIP.
 • Przedstawię zalety i wady ochrony klucza w gnieździe wkładek Master Key i gnieździe Rfid,
 • Zwrócę uwagę na funkcjonalności oprogramowania które są dostarczone z poszczególnymi wersjami depozytorów i wskażę jakie są możliwości późniejszej rozbudowy poszczególnych serii.
Zapraszam Serdecznie do kontaktu z naszym zespołem. 
 

Depozytory kluczy z automatycznie otwieraną i zamykaną roletą - "ESEK VIP" 

 
Depozytor ESEK VIP  Pojedynczy depozytor może chronić w zależności od zastosowanej obudowy od 8 do 128 kluczy. Identyfikacja kluczy odbywa się poprzez bezstykowe breloki RFID. Istnieje możliwość rozbudowy poprzez dołączenie dodatkowego modułu do deponowania kluczy. Ilość kluczy w dodatkowym module do 128 sztuk. Można integrować w ramach jednego systemu do 100 sztuk oddzielnych depozytorów pracujących na spójnym pojedynczym oprogramowaniu. Jednostki terminali depozytorów mają możliwość pracy na pojedynczej głównej bazie użytkowników.  Dostęp do depozytora odbywa się poprzez kolorowy dotykowy wyświetlacz LCD. Na nim wyświetlana jest numeryczna klawiatura do wprowadzenia  kodu PIN. Konfiguracja depozytora pozwala na pracę w kilku trybach dostępu pracowników do kluczy:
 • tryb poboru kluczy poprzez zaczytanie karty dostępowej
 • tryb poboru kluczy poprzez wprowadzenie kodu PIN
 • Tryb łączony - najpierw karta a później potwierdzenie PIN,
 • zasada w cztery oczy - potrzebne są dwie osoby z kartami i pinami do odblokowania kluczy.
Depozytor jest wyposażony w automatyczną roletę. Roleta może zostać zaprogramowana w trybie automatycznego podniesienia i opuszczenia w wyznaczonym przedziale czasu (np pomiędzy godziną 7:50 a 8:10 i między 15:50 a 16:20) w celu rozładowania kolejek przy depozytorze. Roleta posiada zabezpieczenia przed próbami podniesienia, zablokowania. Czas pełnego otwarcia rolety na największej w ofercie obudowie klucznicy - 128 gniazd to 4 sekundy.
Czynność poboru i zdawania klucza ze względu na wymagania zabezpieczenia infrastruktury krytycznej może mieć włączoną opcję każdorazowego potwierdzenia identyfikatorem pracowniczym. Istnieje możliwość włączenia zwrotu klucza bez potwierdzenia tożsamości osoby zwracającej klucze - w takim wypadku w raportach brakuje informacji na temat osób deponujących klucze.
 

 Depozytory z ręcznie otwieranymi drzwiczkami  - "ESEK PANEL"

 
Wielkości depozytorów Esek Panel
 
Depozytor różniący się elementem dostępu do kluczy. Depozytor wyposażony w przeszklone drzwiczki otwierane ręcznie. Szkło może być za dodatkową opłatą wygrawerowane w znak firmowy inwestora i podświetlone poprzez  kolorowe diody LED.
Depozytor w zależności od wielkości obudowy może chronić w obudowie do 128 kluczy, można łączyć z dostępem przez jeden panel zarządzający dwóch obudów deponujących. Oprogramowanie może łączyć w jednym spójnym systemie do 100 depozytorów wykorzystujących panele sterownicze.
Konfiguracja depozytora pozwala na pracę w kilku trybach dostępu pracowników do kluczy:
 • tryb poboru kluczy poprzez zaczytanie karty dostępowej
 • tryb poboru kluczy poprzez wprowadzenie kodu PIN
 • Tryb łączony - najpierw karta a później potwierdzenie PIN,
 • zasada w cztery oczy - potrzebne są dwie osoby z kartami i pinami do odblokowania kluczy.
 Czynności pobierania i zdawania klucza są tożsame z depozytorem VIP.
Nie ma dodatkowych opcji otwierania drzwiczek automatycznie w wyznaczonych godzinach czasu.
 

Depozytory z ręcznie otwieranymi drzwiami ESEK BASIC

 
Depozytor Esek Basic

Ekonomiczna wersja depozytora klucza umożliwiająca deponowanie do 64 kluczy w module. System depozytowy wymaga zainstalowania dodatkowo na serwerze inwestora oprogramowania które łączy się z jednostką poprzez sieć LAN. Można łączyć kilka depozytorów z serwerem - jest możliwa praca w jednej spójnej bazie obiektu.
Konfiguracja depozytora pozwala na pracę w kilku trybach dostępu pracowników do kluczy:
 • tryb poboru kluczy poprzez zaczytanie karty dostępowej
 • tryb poboru kluczy poprzez wprowadzenie kodu PIN
 • Tryb łączony - najpierw karta a później potwierdzenie PIN,
 • tryb kodu pin i nr identyfikacyjnego pracownika.

Moduły wykorzystywane przy konstruowaniu systemów deponowania kluczy.

 Wszystkie powyższe depozytory mogą być budowane w oparciu o trzy rodzaje systemów deponujących klucze:

GNIAZDA RFID Z BLOKOWANIEM TAGÓW KLUCZY

 Najbardziej podstawowy depozytor kluczy. Proponujemy tego typu rozwiązanie w budynkach nie posiadających systemów klucza generalnego. Pojedyncze klucze do pokojów zostają przymocowane do Tagów RFID które się deponuje w gniazdach depozytora. Mocowanie do Tagów w systemie Protectora nie odbywa się delikatną na obcięcie stalową linką, plombą. Używany jest stalowy pręt który poprzez specjalną zrywalną plombę przytwierdza się do Breloka /Taga RFID przez ucho klucza.

Poniżej wygląd wymiennych paneli depozytora i pojedynczego TAGA RFID

1. Panel 16 miejsc do deponowania kluczy 
Panel rfid 16 gniazd
 
2. Panel 24 miejsc do deponowania kluczy,
Panel 24 miejsca RFID
 
3. Panel 32 miejsca do deponowania kluczy,
Panel Rfid na 32 gniazda
 
4. Panel rozstrzelony 28 miejsc do deponowania kluczy
Panel rozstrzelony 28 miejsc

 5. Przykładowy TAG RFID bez plomb blokujących mocowanie klucza
 
Brelok Tag RFID

 

GNIAZDA WKŁADEK SYSTEMÓW MASTER KEY DOSTOSOWANE DO SYSTEMÓW KLUCZA GENERALNEGO INWESTORA.

Najbardziej korzystna opcja dla inwestora który dba o bezpieczeństwo systemu Master Key swojej firmy.
Moduły wkładek chronią kodowanie kluczy generalnych i grupowych zastosowanego na inwestycji systemu. W momencie gdy klucze są prawidłowo zdeponowane i zabezpieczone we wkładkach nie ma możliwości pobrania odcisku lub wzrokowego spisania kodowania danych klucza. Nie ma również możliwości odcięcia od zabezpieczenia w postaci breloka i wyniesienia klucza na zewnątrz chronionego budynku. Wkładki do deponowania kluczy produkuje się jako wkładki pod indywidualne kody kluczy. Nie ma możliwości deponowania innych kluczy niż przewidziane w systemie.
 
1. Panel Master Key deponujący 8 kluczy Master Key.
 Panel deponowania kluczy generalnych i grupowych
 
2. Panel Master Key deponujący 
 
Panel do deponowania kluczy we wkładkach - 16 gniazd.
 

MODUŁY SKRYTEK DO DEPONOWANIA DOKUMENTÓW, KLUCZY SPECJALNYCH - WYKRYWAJĄCE POPRZEZ TECHNOLOGIĘ RFID DOPIĘTE ELEMENTY DEPONOWANE W SKRYTCE.

Mogą być dołączone do depozytora kluczy jako rozszerzenie dodatkowe systemu. Elementy można zestawiać razem poprzez dołączenie modułu do deponowania dokumentów.
 
1. Moduł Boxx 2 - wymiar wewnętrzny skrytki szerokość 365 mm, wysokość 850 mm, głębokość 280 mm. Kontrola zdeponowanych przedmiotów poprzez brelok RFID deponowany w gniazdo.
 
 Moduł Boxx 2
 
2. Moduł Boxx 4 - wymiar wewnętrzny skrytki szerokość 165 mm, wysokość 850 mm, głębokość 280 mm. Kontrola zdeponowanych przedmiotów poprzez brelok RFID deponowany w gniazdo.
 
Moduł Boxx 4

3. Moduł Boxx 8 - wymiar wewnętrzny skrytki szerokość 66 mm, wysokość 850 mm, głębokość 280 mm. Kontrola zdeponowanych przedmiotów poprzez brelok RFID deponowany w gniazdo.

Moduł Boxx 8
 
3. Moduł Boxx 6 - system mieszany powyższych skrytek depozytowych. Kontrola zdeponowanych przedmiotów poprzez brelok RFID deponowany w gniazdo.
 
Boxx 6

SYSTEM MIESZANY - GNIAZDA RFID + GNIAZDA DEPONUJĄCE MASTER KEY + SKRYTKI DEPOZYTOWE BOX

 
W zależności od potrzeb budowany jest depozytor posiadający np 8 gniazd na klucze generalne i grupowe inwestora i np 32 gniazda na klucze indywidualne do biur.
Przykładowy widok depozytora poniżej zawierającego skrytki depozytowe, gniazda Rfid i gniazda master key
 
System mieszany deponowania kluczy i dokumentów ESEK
 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY SYSTEMU DEPONOWANIA KLUCZY FIRMY PROTECTOR W PORÓWNANIU DO KONKURENCYJNYCH PRODUCENTÓW:

 1. Technologia rozpoznawania breloka / taga RFID (zbliżeniowa) w porównaniu z starszą technologią stykową - nie wymaga systematycznego czyszczenia miejsca styku,
 2. Technika łączenia kluczy z Tagiem Rfid jest wykonywana przy pomocy 3 mm stalowego ringu dostosowanego wielkością do wiązek kluczy i ich wielkości (klucze zasuwowe, klucze wykorzystywane w zakładach karnych,
 3. Technologia Rfid w momencie obciążenia Taga większą ilością kluczy nie powoduje rozłączenia styku czujki depozytora,
 4. Depozytor w momencie np awarii zasilania (wyczerpania baterii awaryjnej depozytora, awarii elektroniki depozytora) posiada mechaniczne mechanizmy zwalniania Tagów. W konkurencyjnych wyroby stykowe w momencie braku zasilania należy zniszczyć plomby dopinające klucze;
 5. W momencie mechanicznego wyciągnięcia tagu w momencie wyłączonego depozytora, system po przywróceniu źródła zasilania weryfikuje na nowo położenie wszystkich Tagów w depozytorze. Lista jest na bieżąco aktualizowana.
 6. Można łączyć depozytory w kaskady. Wskazuje się wtedy depozytor który przejmuje rolę serwera dla innych depozytorów.
 7. Istnieje możliwość wykonywania kopii zapasowej bazy serwera na innych komputerach inwestora (opcja)
 8. Producent umożliwia integracje systemu z systemami bezpieczeństwa inwestora. Są to zadania umożliwiające w zależności od oprogramowania wizualizacji na GUI bezpieczeństwa również informacji na temat podjętych czynności w systemie depozytowym (opcja)
Bartłomiej Szatko tel. 501 674 879

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)