Wyszukaj w strefie wiedzy

System klucza generalnego w domach studenckich

Opublikowano: 2018-04-20 21:16:30
Kategoria: Systemy Master Key , Zabezpieczenie techniczne obiektów

Masterkey system w domach studenckich i akademikach.

 

Do najczęstszych problemów kadry zarządzającej uczelnianych akademików należą nagminne korzystanie z infrastruktury obiektów osób które nie mają praw dostępu do pomieszczeń i budynków. Dzieje się to dlatego że osoby posiadające dostęp do kluczy udostępniają je swoim kolegom. Klucze zaś które są dostępne w standardowych wkładkach budowlanych są dostępne w każdym nawet najmniejszym punkcie dorabiania kluczy. Nie ma kontroli więc nad procesem dorabiania i udostępniania kluczy. Wyjściem z sytuacji jest zastąpienie wkładek do wynajmowanych pokojów systemem z wkładkami na profilach kluczy z patentem. Zastrzeżenie profilu klucza w biurze patentowym powoduje że producent wkładek decyduje jakimi kanałami rozprowadza zastrzeżone profile kluczy. Często producenci wykorzystują opatentowane profile kluczy do budowy systemów kluczy.

.   klucze Abloy

Takie systemy są rozprowadzane tylko przez wybrane jednostki zajmujące się ich projektowaniem i budową. Każdy sprzedany klucz przez producenta jest ściśle rozliczany by nie trafił na rynek ślusarzy kluczowych.

Co skłania zarządców hoteli dla studentów do stosowania Klucza MK

  • Nie ma surówek kluczy na rynku punktów dorabiania kluczy. Tylko serwis wykonujący system i fabryka producenta ma do nich dostęp. Patent zawsze ma wskazanie zakresu dat na jaki okres obowiązuje,
  • Pojedyncze klucze do pokojów otwierają dodatkowe pomieszczenia łazienek, pralni, kuchni oraz główne wyjścia do akademika (oszczędności w ilościach potrzebnych kluczy)
  • Wykonanie grupowego dostępu do pomieszczeń akademika – osoba zarządzająca może w sytuacji awaryjnej wykorzystać klucz główny otwierający każde zamknięcie w budynku,
  • Wykonanie dostępu do infrastruktury na poszczególnych piętrach – obsługujące wszystkie pomieszczenia na danym piętrze
  • Szybkość pracy techników którzy jednym kluczem mają dostęp do wszystkich pomieszczeń technicznych budynku,
  • Możliwość wdrożenia systemu elektronicznego deponowania kluczy przez studentów i obsługę. Szybka weryfikacja osób będących na obiekcie.

Budynek akademika Jubilatka we Wrocławiu

  

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)