Zaloguj

Wyszukaj w strefie wiedzy

Opis funkcji aplikacji TTlock dla właścicieli apartamentów na wynajem krótkoterm

Opublikowano: 2019-01-31 16:39:32
Kategoria: Wkładki i okucia elektroniczne

Jako firma usługowa z branży zabezpieczeń, coraz częściej spotykamy się z pytaniami dotyczących sposobów udostępniania apartamentów dla gości wynajmujących na kilka dni a czasami nawet godzin. Instalujemy zamki i okucia które umożliwiają wygenerowania kodów dostępowych na przydziały czasowe lub kodów związanych z jednorazowymi wejściami do apartamentów.
 
Jednym z systemów który coraz częściej się sprzedaje na polskim rynku są zamki importowane z "Dalekiego Wschodu" i aplikacja TTlock która umożliwia administrowanie nimi.

Dzisiejszy artykuł poświęcę aplikacji TTlock i jej możliwościom.

Skąd pobrać program TTlock

 
Aplikacja napisana została na platformę Android i IPhone. Umożliwia ona całkiem sprawne zarządzanie kilkoma dostępami. Do komunikacji z zamkami wykorzystuje połączenie Bluetooth jak i połączenie internetowe (opcja dodatkowa).
ttlock na android

Na stronie sklepu android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tongtongsuo.app&hl=pl aplikacja jest do pobrania za darmo. Wiadomo że napisał ją producent zamków z którymi aplikacja pracuje. Komentarze na dzień 31 stycznia 2019 przeważają w wersji pozytywnej jak widać na załączonym zdjęciu
Komentarze do aplikacji TTlock
 
Zdarzają się już polskie wpisy. Więc widać że Polscy właściciele apartamentów już z niej korzystają. Tyle wstępu.

Po uruchomieniu aplikacji musimy najpierw utworzyć nasze konto podając podstawowe dane. Aplikacja potrzebuje nr telefonu na którym będzie zainstalowana aplikacja i kod hasła którym będzie chroniony dostęp do aplikacji. W momencie wprowadzenia danych należy chwilę odczekać na kod weryfikujący wprowadzony numer telefonu. Wprowadzamy go w wyznaczone miejsce i możemy zacząć korzystać z programu. Musimy również pamiętać że pracujemy przy włączonym Bluetooth.

Pierwsze uruchomienie.


Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to połączyć zamek który posiadamy z aplikacją. W tym celu wybieramy w naszym programie opcję "Add Lock".
 
 Dodawanie zamka

Następnie wybieramy typ zamka "Door Lock"


Dodawania zamka 2
Pokazują się nam wykryte w pobliżu zamki Bluetooth które są w ustawieniach fabrycznych gotowe do połączenia.
Dodawanie zamka 4 

Klikamy na zamek który mamy zainstalować. Pokazuje nam się opcja jego konfiguracji, nadania nazwy itd Wprowadzamy nasze dane w formie która w późniejszej administracji wydaje nam się korzystna. Ja polecam wprowadzania konkretnych adresów np Śliczna 41/1 Wrocław. Po wprowadzeniu danych zamka pojawi nam się menu z poniższego ekranu.
aplikacja TTlock ekran zamka

Jest to podstawowy ekran zarządzania zamkiem. W dużym skrucie postaram się Państwu opisać jego większość opcji.

Opcja Send eKey

wysyłanie dostępów pomiędzy aplikacjami TTlock. Działa w momencie gdy osoba która ma wynająć mieszkanie posiada już telefon z aplikacją i własną autoryzacją.
Wyróżniamy tam kilka podstawowych podkategorii które często będą sie w innych dostępach powtarzały. Postaram się je w skrócie opisać.
 

Timed

Dostęp czasowy. Możemy w nim wysłać dostęp korzystając z naszej książki telefonicznej nazywając go własnym opisem i wyznaczając czas w którym nasz zamek się otworzy dla danej osoby. Dodatkowo możemy nadać dostęp do zdalnego otwierania zamka (w momencie gdy jest wykupiony most internetowy TTlock).
EKey- kody czasowe

Permanent

Dostęp stały do apartamentu. Wykorzystujemy np w momencie gdy mamy dodatkowego administratora, ekipę do sprzątania itd. Nie należy się bać tego dostępu bo zawsze możemy go zabrać w innym miejscu aplikacji.
 Kody stałe

One-time

Ddostęp jednorazowy. Bardzo fajna opcja na wpuszczenie hydraulika, instalatora TV czy kuriera.
Kody jednorazowe 

Cyclic

Dostęp wyznaczony w określonych dniach tygodnia, w wyznaczonych przedziałach czasowych, i określonym zakresie dat. Fantastyczna sprawa pod względem sprzątania.
kody cykliczne

Opcja Generate Passcode

 Jest to opcja dla osób które chcą nadać dostęp w postaci kodu pin do wbicia na klawiaturze zamka. Możemy wygenerować kody wg podkategorii które były rozpisane wcześniej.
- Permanent - stały
- Timed - czasowy
- One-Time - jednorazowy
- Cyclic - powtarzalny

 


ERASE


Kasowanie innych dostępów w zamku. Sytuacja rezygnacji poprzedniego klienta z większej ilości dni dostępu. Dla pewności tym kodem usuwamy z zamka wszystkie kody aktywne zamka (oczywiście bez kodu administratora).

Opcja eKeys

Jest to element kontroli jakie kody dostępowe zostały juz wydane i miejsce gdzie te dostępy pomiędzy aplikacjami TTlock możemy odwołać.
eKey dostępy TTlock
 
Ekran przedstawia wydany dostęp poprzez program TTlock i opcję jego kasowania poprzez głębsze wejście w klucz elektroniczny.
Dostęp eKEY TTLock
 

Passcodes

Podobnie jak zakładka eKeys jest to miejsce pokazujące wszystkie wygenerowane kody dostępowe PIN. W zakładce tej możemy dzięki połączeniu Bluetooth z zamkiem, usunąć wydane kody z pamięci zamka i zablokować dostęp. W momencie korzystania z mostu internetowego TTlock - robimy to korzystając z internetu.

Records

 
Jedna z ciekawszych opcji dla właścicieli apartamentów. Pokazuje wszystkie zdarzenia które się odbyły z zamkiem. Wszystkie otwarcia drzwi przy pomocy telefonu i kodów PIN.
 
rejestr zdarzeń
 
Zdarzenia te są zaciągane poprzez połączenie Bluetooth lub most internetowy do naszej aplikacji. Widzimy każde wejście naszych ekip sprzątających, wejście administratora i klientów. Wszystkie operacje zapisane na zamku. Musimy jednak wiedzieć że w momencie korzystania z kluczy rezerwowych zamka lub wkładek pomijających okucie elektronicznej klamki - nie będzie zapisu danych.
 

SETINGS

Opcje setings TTlock
Na niej to możemy zobaczyć a w niektórych opcjach ustawić elementy związane z:
- numerem fabrycznym zamka
- adresem MAC/ID zamka
- poziomem baterii
- sposobem dostępu 
- naszą nazwą którą możemy korygować
- grupą dostępu do kilku zamków (np droga dojścia do pokoju)
- kod Administratora
- funkcjami  autootwierania
- funkcje diagnozy
- wersją firmwaru

A gdy stwierdzimy że zamek już się zamortyzował i chcemy go zastąpić nowszym. Możemy nacisnąć klawisz Delete i usunąć go z naszej aplikacji
Setings 2

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wyceną zakupu i montażu do kontaktu z nami na adres biuro@systemyklucza.pl 

Bartłomiej Szatko tel. 501 674 879
 


 

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (with http://)